Mjällby AIFHemmavs
15:00
lördag 11 juli 2026
AIKBortaStrandvallen
Skadeläge
Mjällby AIF
Inga kända skador
AIK
Inga kända skador
Form & Tabell
Mjällby AIF
Senaste 5
DDDLW
| # | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | 11 | 4 | 4 | 3 | 18 | 15 | +3 | 16 |
Hemma
2V 0O 2F
5–3
Borta
2V 4O 1F
13–12
AIK
Senaste 5
WLWDL
| # | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 | 11 | 4 | 3 | 4 | 14 | 17 | -3 | 15 |
Hemma
2V 0O 3F
5–9
Borta
2V 3O 1F
9–8
Head-to-Head
Prediktion
35%
35%
30%
Double chance : Mjallby AIF or draw
55%Form45%
63%Attack38%
56%Försvar44%
29%H2H71%
Vanliga frågor
När spelar Mjällby AIF mot AIK?
Mjällby AIF möter AIK lördag 11 juli 2026 kl. 15:00 på Strandvallen.
Vilka spelare är skadade inför Mjällby AIF – AIK?
Inga skador eller avstängningar är rapporterade inför matchen ännu.
Vem vinner Mjällby AIF – AIK enligt statistiken?
Statistikmodellen ger Mjällby AIF 35% chans att vinna, 35% för oavgjort och 30% för seger till AIK.